HR30-7R-12P(71) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 8
Datablad
12 (ström) Positioner rund kontakt Uttag (hanstift) Lödkopp
HR30-7R-12P(71)
DigiKeys produktnummer
HR1918-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HR30-7R-12P(71)
Beskrivning
CONN RCPT MALE 12P GOLD SLDR CUP
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skalmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Färg
Svart
Förpackning
Tråg
Ingångsskydd
IP67/IP68 - dammtät, vattentät
Artikelstatus
Föråldrad
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
12 (ström)
Spänningsvärde
30VAC, 42VDC
Skalstorlek - insats
7
Arbetstemperatur
-25°C-85°C