HR25-9TR-16PA(71)
DigiKeys produktnummer
HR1466-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HR25-9TR-16PA(71)
Beskrivning
CONN RCPT MALE 16POS GOLD SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 Positioner rund kontakt Uttag (hanstift) Lödmetall
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HR25-9TR-16PA(71) Modeller
Kategori
Skalmaterial
Zinklegering
Tillv.
Skalytbehandling
Nickel
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Förpackning
Tråg
Färg
Silver
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Skärmning
Antal positioner
16
Strömklassning (Ampere)
1A
Skalstorlek - insats
9
Spänningsvärde
30VAC, 42VDC
Monteringstyp
Panelmontering, genomgående hål
Arbetstemperatur
-25°C-85°C