HNC1-2.5S-12 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 1
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Molex
I lager: 2 012
Datablad
Molex
I lager: 0
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
JST Sales America Inc.
I lager: 852
JST Sales America Inc.
12 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,098" (2,50mm)
HNC1-2.5S-12
DigiKeys produktnummer
H124005-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HNC1-2.5S-12
Beskrivning
CONN RCPT HSG 12POS 2.50MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
HNC1-2.5S-12 Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,098" (2,50mm)