Bilden för HIF3MBW-64PA-2.54DSA(63) är inte tillgänglig
HIF3MBW-64PA-2.54DSA(63)
DigiKeys produktnummer
26-HIF3MBW-64PA-2.54DSA(63)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3MBW-64PA-2.54DSA(63)
Beskrivning
CONN PIN HEADER PCB STR
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 64 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
HIF3MBW-64PA-2.54DSA(63) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,701" (17,80mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
5,90µtum (0,150µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200VAC