HIF3H-12DA-2.54DSA(61)
DigiKeys produktnummer
26-HIF3H-12DA-2.54DSA(61)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3H-12DA-2.54DSA(61)
Beskrivning
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Positioner Uttag Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Guld
EDA-/CAD-modeller
HIF3H-12DA-2.54DSA(61) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Serie
Isolering, färg
Tråg
Isoleringshöjd
0,374" (9,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontakttyp
Honuttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Kort till kabel/ledning
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
3A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
300VAC
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
2
Kontaktform
Kvadrat
Radmellanrum - hopkoppling
0,100" (2,54mm)