HIF3FC-50PA-2.54DSA(71)
HIF3FC-50PA-2.54DSA(71)
HIF3FC-50PA-2.54DSA(71)
DigiKeys produktnummer
H123858-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3FC-50PA-2.54DSA(71)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 50 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
HIF3FC-50PA-2.54DSA(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,110" (2,79mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,350" (8,89mm)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200V