HIF3FB-20DA-2.54DSA(71)
DigiKeys produktnummer
H123832-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3FB-20DA-2.54DSA(71)
Beskrivning
CONN RCPT 20POS 0.1 GOLD PCB
Detaljerad beskrivning
20 Positioner Uttag Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Guld
EDA-/CAD-modeller
HIF3FB-20DA-2.54DSA(71) Modeller
Isoleringshöjd
0,374" (9,50mm)
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontakttyp
Honuttag
Stil
Kort till kort eller kabel
Sammankopplade stackhöjder
12,2mm
Antal positioner
Egenskaper
Polariseringsnyckel
Strömklassning (Ampere)
1A
Delning - hopkoppling
Spänningsvärde
200VAC
Antal rader
2
Tillämpningar
General Purpose
Radmellanrum - hopkoppling
0,100" (2,54mm)