HIF3F-50PA-2.54DS(71)
DigiKeys produktnummer
H123828-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3F-50PA-2.54DS(71)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 50POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 50 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
HIF3F-50PA-2.54DS(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,335" (8,51mm)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200V