Bilden för HIF3BA-64PA-2.54DSA(75) är inte tillgänglig
HIF3BA-64PA-2.54DSA(75)
DigiKeys produktnummer
HIF3BA-64PA-2.54DSA(75)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3BA-64PA-2.54DSA(75)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 64POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 64 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,657" (16,70mm)
Förpackning
Tråg
Isoleringshöjd
0,701" (17,80mm)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200V