HIF3BA-60PA-2.54DS(63)
DigiKeys produktnummer
26-HIF3BA-60PA-2.54DS(63)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3BA-60PA-2.54DS(63)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 60POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 60 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HIF3BA-60PA-2.54DS(63) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,335" (8,51mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Stansningsspår, monteringsfläns
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
200V