HIF3BA-16PD-2.54R-MC(63)
DigiKeys produktnummer
26-HIF3BA-16PD-2.54R-MC(63)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3BA-16PD-2.54R-MC(63)
Beskrivning
CONN HEADER 16POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 lägen rektangulär Stickdon Kontakt IDC Guld 28AWG
EDA-/CAD-modeller
HIF3BA-16PD-2.54R-MC(63) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Fästtyp
Hasplås/utstötare
Serie
Kabelterminering
IDC
Förpackning
Tråg
Ledningstyp
Bandkabel
Artikelstatus
Aktiv
Ledningsdimension
28AWG
Kontaktdonstyp
Stickdon
Egenskaper
Genomföring, polariserande nyckel, dragavlastning
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling
Guld
Antal positioner
16
Kontaktyta, tjocklek
7,87µin (0,200µm)
Stigning
0,100" (2,54mm)
Färg
Svart
Antal rader
2
Basproduktens nummer
Radmellanrum
0,100" (2,54mm)