HIF3BA-10PA-2.54DS(71)
DigiKeys produktnummer
H126193-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3BA-10PA-2.54DS(71)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HIF3BA-10PA-2.54DS(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,335" (8,51mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
2
Egenskaper
Monteringsfläns
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200V