HIF3A-60D-2.54R
DigiKeys produktnummer
H123707-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HIF3A-60D-2.54R
Beskrivning
CONN SOCKET 60POS IDC 28AWG GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 lägen rektangulär Uttag Kontakt IDC Guld 28AWG
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HIF3A-60D-2.54R Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Monteringstyp
Frihängande (i serie), högervinklad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Fästtyp
Hasphållare
Serie
Kabelterminering
IDC
Förpackning
Tråg
Ledningstyp
Bandkabel
Artikelstatus
Föråldrad
Ledningsdimension
28AWG
Kontaktdonstyp
Uttag
Egenskaper
Polariserande nyckel, dragavlastning
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling
Guld
Antal positioner
60
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Stigning
0,100" (2,54mm)
Färg
Svart
Antal rader
2
Basproduktens nummer
Radmellanrum
0,100" (2,54mm)