GT8E-24DS-HU
DigiKeys produktnummer
H122051-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT8E-24DS-HU
Beskrivning
CONN PLUG HSG 24POS 2.00MM
Detaljerad beskrivning
24 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
GT8E-24DS-HU Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)