GT8E-24DP-DS(55)
DigiKeys produktnummer
26-GT8E-24DP-DS(55)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT8E-24DP-DS(55)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 24POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 24 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
GT8E-24DP-DS(55) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Spärrhake
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Förpackning
Tråg
Isoleringshöjd
0,387" (9,83mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
2
Egenskaper
Mjuklodsretention
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250VAC