GT8E-24DP-2H(55)
DigiKeys produktnummer
26-GT8E-24DP-2H(55)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-GT8E-24DP-2H(55)CT-ND - Remsbit (CT)
26-GT8E-24DP-2H(55)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT8E-24DP-2H(55)
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 24POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 24 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GT8E-24DP-2H(55) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Hasphållare
Serie
Isoleringshöjd
0,403" (10,23mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
1A
Stil
Spänningsvärde
250VAC