GT8E-16DS-HU
DigiKeys produktnummer
H122049-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT8E-16DS-HU
Beskrivning
CONN PLUG HSG 16POS 2.00MM
Detaljerad beskrivning
16 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
GT8E-16DS-HU Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Aktiv
Färg
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)