GT8E-10S-HU
DigiKeys produktnummer
H122054-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT8E-10S-HU
Beskrivning
CONN PLUG HSG 10POS 2.00MM
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
GT8E-10S-HU Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Aktiv
Färg
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)