GT8E-10P-DS(55)
DigiKeys produktnummer
26-GT8E-10P-DS(55)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT8E-10P-DS(55)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 10POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GT8E-10P-DS(55) Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrhake
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,276" (7,00mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250VAC