GT50-16P-1H
DigiKeys produktnummer
26-GT50-16P-1HTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-GT50-16P-1HCT-ND - Remsbit (CT)
26-GT50-16P-1HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT50-16P-1H
Beskrivning
HEADER, 16POS., 1.0MM PITCH, 1.5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 16 positioner 0,039" (1,00mm)
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Push-Pull
Serie
Isoleringshöjd
0,235" (5,97mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1,5A