FX8-80P-SV1(71)
FX8-80P-SV1(71)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8-80P-SV1(71)
DigiKeys produktnummer
H126134-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8-80P-SV1(71)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8-80P-SV1(71) Modeller
Förpackning
Tråg
Sammankopplade stackhöjder
4mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,152" (3,85mm)
Antal positioner
80
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)