FX30B-4P-3.81DSA30
FX30B-4P-3.81DSA30
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX30B-4P-3.81DSA30
DigiKeys produktnummer
H122211-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX30B-4P-3.81DSA30
Beskrivning
CONN HEADER VERT 4POS 3.81MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 4 positioner 0,150" (3,81mm)
EDA-/CAD-modeller
FX30B-4P-3.81DSA30 Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,953" (24,20mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
30mm
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)