FX30B-2P-7.62DSA20
DigiKeys produktnummer
H124991-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX30B-2P-7.62DSA20
Beskrivning
CONN HEADER VERT 2POS 7.62MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 2 positioner 0,300" (7,62mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX30B-2P-7.62DSA20 Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,559" (14,20mm)
Tillv.
Kontaktform
Rektangulär
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
3,90µtum (0,099µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Honblad
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Kortguide, kortlås
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
16A
Mantling
Isolerkapslad - 2 väggar
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
20mm
Terminering
Lödmetall
Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift
39,4µin (1,00µm)
Fästtyp
Push-Pull
Basproduktens nummer
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)