FX27-60S-0.8SV
FX27-60S-0.8SV
FX27 Series High-Speed Card Edge Connectors | Datasheet Preview
FX27-60S-0.8SV
DigiKeys produktnummer
26-FX27-60S-0.8SVTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX27-60S-0.8SVCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX27-60S-0.8SV
Beskrivning
CONN PCI EXP FMALE 60POS 0.031
Detaljerad beskrivning
60 positioner Hona Kontakt PCI Express™ Guld 0,031" (0,80mm) Svart
EDA-/CAD-modeller
FX27-60S-0.8SV Modeller
Kategori
Stigning
0,031" (0,80mm)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Utläsning
Dubbelt
Serie
Egenskaper
Kortguide, plocka och placera, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
Lödmetall
Korttyp
PCI Express™
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kön
Hona
Kontaktytbehandling
Guld
Antal positioner/bricka/rad
30
Färg
Svart
Antal positioner
60
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Korttjocklek
0,063" (1,60mm)