FX27-40S-0.8SV
FX27-40S-0.8SV
FX27 Series High-Speed Card Edge Connectors | Datasheet Preview
FX27-40S-0.8SV
DigiKeys produktnummer
26-FX27-40S-0.8SVTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX27-40S-0.8SVCT-ND - Remsbit (CT)
26-FX27-40S-0.8SVDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX27-40S-0.8SV
Beskrivning
CONN PCI EXP FMALE 40POS 0.031
Detaljerad beskrivning
40 positioner Hona Kontakt PCI Express™ Guld 0,031" (0,80mm) Svart
EDA-/CAD-modeller
FX27-40S-0.8SV Modeller
Kategori
Stigning
0,031" (0,80mm)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Utläsning
Dubbelt
Serie
Egenskaper
Kortguide, plocka och placera, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
Lödmetall
Korttyp
PCI Express™
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kön
Hona
Kontaktytbehandling
Guld
Antal positioner/bricka/rad
20
Färg
Svart
Antal positioner
40
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Korttjocklek
0,063" (1,60mm)