FX26-40P-1SV
DigiKeys produktnummer
26-FX26-40P-1SVTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX26-40P-1SVCT-ND - Remsbit (CT)
26-FX26-40P-1SVDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX26-40P-1SV
Beskrivning
CONN HDR 1MM VERT SMD 40POS
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Plugg, flytande Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX26-40P-1SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
3,94µtum (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, flytande
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 18mm, 20mm
Antal positioner
40
Höjd över kort
0,400" (10,16mm)
Stigning
0,039" (1,00mm)