FX20-20S-0.5SH
FX20-20S-0.5SH
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX20-20S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
H122393-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-20S-0.5SH
Beskrivning
CONN RCPT 20POS R/A SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX20-20S-0.5SH Modeller
Kategori
Antal rader
2
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,281" (7,15mm)
Antal positioner
20
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)