FX20-140S-0.5SV10
DigiKeys produktnummer
H122382-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-140S-0.5SV10
Beskrivning
CONN RCPT 140POS SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX20-140S-0.5SV10 Modeller
Kategori
Stigning
0,020" (0,50mm)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Antal rader
2
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Mjuklodsretention
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
25mm, 30mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,720" (18,30mm)