FX18-80S-0.8SV20
FX18-80S-0.8SV20
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-80S-0.8SV20
DigiKeys produktnummer
H12017-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-80S-0.8SV20
Beskrivning
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-80S-0.8SV20 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Höjd över kort
0,648" (16,46mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)