FX18-140P-0.8SV
DigiKeys produktnummer
H123312-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-140P-0.8SV
Beskrivning
CONN HDR 140POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-140P-0.8SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 20mm
Antal positioner
140
Höjd över kort
0,341" (8,65mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)