FX18-140P-0.8SH
FX18-140P-0.8SH
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-140P-0.8SH
DigiKeys produktnummer
H12004-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-140P-0.8SH
Beskrivning
CONN HDR 140POS R/A SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-140P-0.8SH Modeller
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,374" (9,50mm)
Antal positioner
140
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)