FX12B-40S-0.4SV
DigiKeys produktnummer
H11408TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11408CT-ND - Remsbit (CT)
H11408DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX12B-40S-0.4SV
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX12B-40S-0.4SV Modeller
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
40
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)