FX12B-24S-0.4SV
DigiKeys produktnummer
H11406TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11406CT-ND - Remsbit (CT)
H11406DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX12B-24S-0.4SV
Beskrivning
CONN RCPT 24POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
24 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX12B-24S-0.4SV Modeller
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
24
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)