FX11A-60S/6-SV(92) är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
60 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
FX11A-60S/6-SV(92)
DigiKeys produktnummer
26-FX11A-60S/6-SV(92)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX11A-60S/6-SV(92)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX11A-60S/6-SV(92)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX11A-60S/6-SV(92)
Beskrivning
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX11A-60S/6-SV(92) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
2,5mm, 3mm
Antal positioner
60
Höjd över kort
0,083" (2,10mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)