FH65-8S-0.5SH | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH65-8S-0.5SH |
Beskrivning | RECEPTACLE, 0.5MM PITCH, 5.8MM L |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 8 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH65-8S-0.5SH Modeller |
Kategori | Låsfunktion Viklås |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Kabeländtyp Flatstift |
Serie | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Höljesmaterial Vätskekristallpolymer (LCP) |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Styrdonsmaterial Polyfenylensulfid (PPS) |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Egenskaper Mjuklodsretention |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Spänningsvärde 50V |
Antal positioner 8 | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Stigning 0,020" (0,50mm) | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Terminering Lödmetall | Strömklassning (Ampere) 0,5A |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Höljesfärg Grå |
Höjd över kort 0,047" (1,20mm) | Styrdonsfärg Svart |