FH65-34S-0.5SH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 180
Datablad
Bilden för FH65-34S-0.5SH är inte tillgänglig
FH65-34S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
FH65-34S-0.5SH-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH65-34S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 34POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
34 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH65-34S-0.5SH Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal positioner
34
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)