FH65-10S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
26-FH65-10S-0.5SHTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH65-10S-0.5SHCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH65-10S-0.5SHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH65-10S-0.5SH
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.5MM PITCH, 6.8MM L
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH65-10S-0.5SH Modeller
Kategori
Låsfunktion
Viklås
Kabeländtyp
Flatstift
Serie
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Egenskaper
Mjuklodsretention
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Spänningsvärde
50V
Antal positioner
10
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höljesfärg
Grå
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)