FH64MA-7S-0.25SHW(99) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH64MA-7S-0.25SHW(99) |
Beskrivning | CONN FPC TOP 7POS 0.25MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 7 positioner FPC kontakter Kontakter, övre 0,010" (0,25mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH64MA-7S-0.25SHW(99) Modeller |
Typ böjlig flat, flat flex FPC | Spänningsvärde 30V |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, övre | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal positioner 7 | Strömklassning (Ampere) 0,2A |
Stigning 0,010" (0,25mm) | Kontaktyta, tjocklek 1,25µin (0,03µm) |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Beige |
FFC, FCB-tjocklek 0,12mm | Styrdonsfärg Svart |
Höjd över kort 0,020" (0,50mm) | Hopkopplingscykler 10 |