FH63-40S-0.5SH(99) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 798
Datablad
FH62/FH63 Series
FH63-40S-0.5SH(99)
DigiKeys produktnummer
FH63-40S-0.5SH(99)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH63-40S-0.5SH(99)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Föråldrad
Styrdonsmaterial
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Antal positioner
40
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,33mm
Styrdonsfärg
Grå
Höjd över kort
0,110" (2,80mm)