FH62-35S-0.25SHW är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 4 643
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 500
Datablad
FH62/FH72
FH62-35S-0.25SHW
DigiKeys produktnummer
FH62-35S-0.25SHW-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH62-35S-0.25SHW
Beskrivning
CONN FPC TOP 35POS 0.25MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
35 positioner FPC kontakter Kontakter, övre 0,010" (0,25mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Tillverkare
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
35
Strömklassning (Ampere)
0,25A
Stigning
0,010" (0,25mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,97µtum (0,050µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,043" (1,08mm)