FH58SA-81S-0.2SHW
DigiKeys produktnummer
26-FH58SA-81S-0.2SHWTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH58SA-81S-0.2SHWCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH58SA-81S-0.2SHWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58SA-81S-0.2SHW
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.2MM PITCH, 18MM LE
Detaljerad beskrivning
81 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Låsfunktion
Viklås
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
81
Stigning
0,008" (0,20mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)