FH58SA-61S-0.2SHW(99)
DigiKeys produktnummer
26-FH58SA-61S-0.2SHW(99)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH58SA-61S-0.2SHW(99)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH58SA-61S-0.2SHW(99)DKR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58SA-61S-0.2SHW(99)
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.2 MM PITCH, 61 POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
61 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58SA-61S-0.2SHW(99) Modeller
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
61
Stigning
0,008" (0,20mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)