FH58S-41S-0.2SHW(99)
DigiKeys produktnummer
26-FH58S-41S-0.2SHW(99)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH58S-41S-0.2SHW(99)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH58S-41S-0.2SHW(99)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58S-41S-0.2SHW(99)
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.2 MM PITCH, 41 POS
Detaljerad beskrivning
41 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58S-41S-0.2SHW(99) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
41
Stigning
0,008" (0,20mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)