FH58-35S-0.2SHW(99)
DigiKeys produktnummer
H125308TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125308CT-ND - Remsbit (CT)
H125308DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58-35S-0.2SHW(99)
Beskrivning
CONN FPC 35POS 0.2MM R/A
Detaljerad beskrivning
35 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH58-35S-0.2SHW(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon, halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Antal positioner
35
Stigning
0,008" (0,20mm)
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Hopkopplingscykler
10
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)