FH58-35S-0.2SHW(99) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH58-35S-0.2SHW(99) |
Beskrivning | CONN FPC 35POS 0.2MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 35 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH58-35S-0.2SHW(99) Modeller |
Kategori | Kabeländtyp Slitsad |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Styrdonsmaterial Polyamid (PA), nylon, halogenfri |
Typ böjlig flat, flat flex FPC | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, övre och undre | Strömklassning (Ampere) 0,2A |
Antal positioner 35 | Kontaktyta, tjocklek 1,25µin (0,03µm) |
Stigning 0,008" (0,20mm) | Höljesfärg Beige |
Terminering Lödmetall | Styrdonsfärg Svart |
FFC, FCB-tjocklek 0,20mm | Hopkopplingscykler 10 |
Höjd över kort 0,035" (0,88mm) | Basproduktens nummer |