FH52K-80S-0.5SH(05)
DigiKeys produktnummer
26-FH52K-80S-0.5SH(05)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH52K-80S-0.5SH(05)CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52K-80S-0.5SH(05)
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.5MM PITCH, 45.1MM
Detaljerad beskrivning
80 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH52K-80S-0.5SH(05) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
80
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)