FH52K-6S-0.5SH | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH52K-6S-0.5SH |
Beskrivning | CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH52K-6S-0.5SH Modeller |
Kategori | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Kontaktytbehandling Guld |
Serie | Höljesmaterial Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri) |
Artikelstatus Aktiv | Egenskaper Mjuklodsretention |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Spänningsvärde 50V |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal positioner 6 | Strömklassning (Ampere) 0,5A |
Stigning 0,020" (0,50mm) | Kontaktyta, tjocklek 1,25µin (0,03µm) |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Grå |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Styrdonsfärg Svart |
Höjd över kort 0,079" (2,00mm) | Hopkopplingscykler 20 |