FH52K-50S-0.5SH(99)
DigiKeys produktnummer
26-FH52K-50S-0.5SH(99)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH52K-50S-0.5SH(99)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH52K-50S-0.5SH(99)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52K-50S-0.5SH(99)
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.5MM PITCH, 30.1MM
Detaljerad beskrivning
50 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH52K-50S-0.5SH(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
50
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)