FH52K-32S-0.5SH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
32 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
FH52K-32S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
FH52K-32S-0.5SH-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52K-32S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH52K-32S-0.5SH Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Styrdonsmaterial
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal positioner
32
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)