FH52K-18S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
26-FH52K-18S-0.5SHTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH52K-18S-0.5SHCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH52K-18S-0.5SHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52K-18S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 18POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH52K-18S-0.5SH Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
18
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)